HOME  POZYCJONOWANIE  E-PODPIS   O NAS  HOSTING  STRONY  CMS  FIRMY  MULTIMEDIA  KONTAKT 
 

Pozycjonowanie stron.

Marketing internetowy. Skutecznie, profesjonalnie.

Pozycjonowanie stron www, jako niezbędny element marketingu w Internecie, rozwija się intensywnie od końca XX wieku. Jego istota polega na uzyskaniu jak najwyższej pozycji na stronach z wynikami wyszukiwania, najlepiej 1-10 miejsce. Nie jest to jednak, wbrew pozorom, najważniejszy cel. Nadrzędną i podstawową sprawą jest uzyskanie jak największej liczby kontaktów bezpośrednich ze strony internetowej, tzw. konwersji. Mówiąc wprost, uzyskanie maksymalnej ilości zrealizowanych zamówień usług i sprzedaży z firmowej strony www.

Marketing internetowy w wyszukiwarkach i katalogach wymaga czasu, wiedzy i doświadczenia... życiowego.

Pozycjonowaniem stron zajmujemy się już od 2001 roku. Od roku 2004 jako firma ESEM.

Optymalizację i pozycjonowanie stron internetowych prowadzą osoby z dużym, nawet 20-letnim doświadczeniem handlowym, kupieckim (marketing), posiadające wykształcenie techniczne, poprawnie posługujące się językiem polskim, od bardzo wielu lat na co dzień, zawodowo i profesjonalnie funkcjonujące w Internecie.

Dzisiaj każda firma posiadająca swoją stronę musi zmierzyć się z tym problemem. Często, niestety, tracąc sporo pieniędzy. Problem rodzi się z powodu nieuczciwości i niewiedzy tzw. „pozycjonerów”. Nierzadko są to duże i wydawałoby się poważne firmy IT.

Ze względu na złożoność mechanizmów indeksujących, algorytmów kwalifikujących wyszukiwarek, ilość stron internetowych (w Polsce już ponad milion) podstawowy proces pozycjonowania trwa od 3 miesięcy do nawet roku... i nie kończy się właściwie nigdy.

Każdy, kto twierdzi inaczej kłamie lub stosuje niedozwolone metody, które i tak zawsze kończą się usunięciem witryny, a nawet całej domeny z indeksu. Nikt nie może gwarantować określonej pozycji w wyszukiwarkach, a niszowe branże nie wymagają pozycjonowania. Jeżeli w branży jest niewiele firm to ich strony (jeżeli są poprawnie zbudowane), po określonych słowach i frazach, zawsze będą wyświetlane wysoko w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek i katalogów.

Gwarantujemy maksymalną staranność wykonywania marketingu internetowego. Wszystkie pozycjonowane przez nas strony przynoszą zyski naszym klientom.

Zawsze możemy uzyskać zgodę na kontakt z nimi w celu potwierdzenia i rekomendacji naszych usług.

Serdecznie zapraszamy.


Pozycjonowanie - niektóre niedozwolone metody:

Farmy linków - Dla uzyskania jak największej liczby przekierowań do pozycjonowanej strony internetowej, pseudowebmasterzy umieszczają swój adres w każdym możliwym miejscu. Farmy linków to strony, na których umieszczone są setki, a nawet tysiące adresów witryn, często nie związanych ze sobą treścią. Wyszukiwarki uznają takie strony za bezwartościowy zbiór linków – spam (śmieci), który skutkuje utratą pozycji w wyszukiwarkach, a co gorsza może doprowadzić do zbanowania strony w wyszukiwarkach.

Automatyczne wymiany linków - Wymiana adresów między witrynami jest jedną z metod uzyskania lepszych wyników w wyszukiwarkach. Tak jak w przypadku dodawania naszego adresu do wartościowych stron, tak poprzez wymianę możemy poprawić naszą pozycję, jednak metoda ta nie jest aż tak skuteczna. Obecnie by ułatwić autorom stron taką wymianę wiele serwisów oferuje automatyczną wymianę linków. Niekiedy oferta taka jest warta rozważenia, jednak przed skorzystaniem z takiego systemu, należy mu się dokładnie przyjrzeć. Zdarza się bowiem, że system w żaden sposób nie kontroluje stron i może doprowadzić do tego, że otrzymamy masę bezwartościowych linków, w żaden sposób nie podnoszących wartości naszej strony. Wiele z takich witryn może być zwykłym spamem, stronami stworzonymi tylko w celu umieszczenia adresu w systemie wymiany linków, co z kolei może spowodować niekorzystne zmiany w wynikach wyszukiwania dla naszej strony.

Cloaking - Metoda ta sprowadza się do przygotowania dwóch wersji strony. Pierwsza wyświetla się użytkownikowi, druga, odpowiednio zoptymalizowana, pokazywana jest tylko robotom wyszukiwarek. Dzięki dość częstej zmianie adresów IP przez roboty wyszukiwarek, cloaking nie sprawdza się przy pozycjonowaniu.

Niewidoczny tekst - Nierzadko spotykanym sposobem zaśmiecania wyszukiwarek jest ukrywanie tekstu. Stosuje się różne techniki - od czcionek w kolorze tła, poprzez czcionki wielkości jednego piksela, umieszczanie tekstu poza obszarem wyświetlania, aż po przykrywanie tekstu obrazkiem. Bywa, że autorzy stron chcąc zwiększyć liczbę słów kluczowych na stronie, umieszczają je w komentarzach kodu źródłowego oraz w różnych tagach, np. opisujących czcionki. Wszystkie te metody wykrywane są przez wyszukiwarki, czego efektem jest nieefektywne pozycjonowanie lub nawet całkowity jego brak.


 
     
COPYRIGHT TO ESEM